27 września 2017

W barażu o 1.ligę BLS wzięły udział drużyny:
FightŁapy oraz SUPER-NOVA.
Drużyny zagrały do 3 wygranych setów do 25, tie-break do 15.
Faworytem tego meczu była drużyna FightŁapy, która poprzedni sezon grała w najwyższej klasie rozgrywkowej BLSK. Potwierdził to 1.set, w którym zawodniczki FighŁap zdominowały rywalki, dając im ugrać zaledwie 12 punktów ! Wszystko wskazywało, że będzie to spacerek, aby utrzymać się w 1.lidze. Jednak w drugim secie SUPER-NOVA postawiła już wyżej poprzeczkę rywalkom i toczył się bardzo wyrównany mecz. Można nawet powiedzieć, że to one nadawały tempo FightŁapom, które aż 2-krotnie zmuszone zostały do wzięcia czasu. Niestety porady trenera nie przyniosły oczekiwanego efektu i faworytki przegrały tego seta do 23. Podobny scenariusz miał przebieg 3.seta, w którym zawodniczki SUPER-NOVY kontynuowały dobrą passę. Doskonała seria zagrywek w końcówce seta jednej z zawodniczek pozwoliła wygrać seta do 22. No i zanosiło się na niespodziankę. Faworytki przegrywały już 1:2 ! W 4.secie jednak ostro wzięły się do odrabiania strat ale rywalki tego dnia były doskonale dysponowane i nie pozwoliły odskoczyć przeciwniczkom. Końcówka seta to znowu świetna gra SUPER-NOVY, która odjeżdża rywalkom na 5 pkt. i pewnie wygrywa całe spotkanie 3:1 (12:25; 25:23; 25:22; 25:20).
MVP meczu Magda Dykałowicz i oczywiście pozostałe koleżanki, którym gratulujemy awansu do 1.ligi BLSK !!!
Niestety drużyna FightŁapy w najbliższym sezonie zagra w 2.lidze BLSK. Ale znając zawodniczki tej drużyny, można śmiało powiedzieć, że na pewno powalczą o awans do 1.ligi BLSK. Czego im serdecznie życzymy.