Zakończyły się baraże o 1.ligę BLS

27 września 2017

W barażu o 1.ligę BLS wzięły udział drużyny:
Weź Pigułkę, El Dream, Fortis i BestCan Team.
Drużyny zagrały systemem każdy z każdym do 2 wygranych setów do 25, a przy stanie 1:1 tie-break do 15.
Oto wyniki wszystkich meczów:
BestCan Team vs Fortis 2:0 (25:19; 25:22)
El Dream vs Weź Pigułkę 0:2 (14:25; 21;25)
BestCan Team vs Weź Pigułkę 0:2 (14:25; 21:25)
Fortis vs El Dream 0:2 (23:25; 23:25)
BestCan Team vs El Dream 2:1 (25:13; 26;28; 15:12)
Fortis vs Weź Pigułkę 0:2 (17:25; 18:25).
Turniej barażowy wygrała drużyna Weź Pigułkę, która zdobyła komplet punktów, nie tracąc nawet seta i tym samym utrzymali się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po 1.sezonowej przerwie do 1.ligi powrócił BestCan Team udowadniając, że spadek do 2.ligi był tylko wypadkiem przy pracy. Niestety z 1.ligą musi pożegnać się El Dream, który w decydującym meczu, po bardzo wyrównanej walce, przegrał w tie-breaku z BestCanem. Na awans do 1.ligi musi jeszcze poczekać Fortis, który niestety przegrał wszystkie swoje mecze. Ale wszystko jeszcze przed nimi. Jest to nowa drużyna w lidze, grająca 1.sezon. Jeżeli w 2.lidze zagrają tak jak w poprzednim sezonie, dostaną kolejną szansę na awans. Kto wie, może nawet bezpośredni awans.