Your browser doesn't support canvas!

PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS(K) [ 1. KOLEJKA ]

19 października 2018

W pierwszym meczu zagrały drużyny Fuksje NBP vs Desperatki. W 1. secie drużyną zdecydowanie lepszą były Desperatki. Prowadziły od początku aż do końca seta, który kończy się ich wygraną do 12 pkt. W kolejnych dwóch setach to Fuksje NBP zmotywowały się na tyle dobrze, że wygrały odpowiednio do 17 pkt. i 19 pkt. W 4. secie toczyła się zacięta walka. Obie drużyny grały na tyle dobrze, że do końca seta nie było wiadomo, kto będzie zwycięzcą. Set kończy się do 23 pkt. na korzyść drużyny Desperatki, które tym samym doprowadziły do tie-breaka. Zacięte akcje, długie wymiany sprawiły, że mecz trwał bardzo długo. Końcówka należała do Desperatek, które wygrały seta do 12 pkt. i całe spotkanie 3:2. MVP meczu została rozgrywająca Magda Turkot z drużyny Desperatki.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny FightŁapy vs RYSIE. Pojedynek trzeciej z czwartą drużyną poprzedniego sezonu zapowiadał sporo emocji. Niestety jedynie 1. set był na wyrównanym poziomie i mógł się podobać. Seta wygrały RYSIE do 22 pkt. Kolejne dwa sety to już dominacja drużyny RYSIE, które rozkręcały się z każdą minutą, nie pozwalając rywalkom na zbyt wiele. Sety kończą się odpowiednio do 13 pkt. i 12 pkt a cały mecz 3:0 dla drużyny RYSIE. Najlepszą zawodniczką została Gosia Rojek z drużyny RYSIE.

W trzecim meczu spotkały się drużyny Gotowe na Wszystko vs DIGI B. Zdecydowanym faworytem tego meczu były wicemistrzynie poprzedniego sezonu czyli Gotowe i potwierdziły to na parkiecie. Były drużyną lepszą pod każdym względem. Choć trzeba przyznać, że w 1. secie DIGI B pokazały, że są drużyną coraz lepiej grającą i potrafią zapunktować nawet z wyżej notowanym przeciwnikiem. DIGI B przegrały tę partię do 19 pkt. W kolejnych dwóch setach drużyna Gotowe na Wszystko zagrała na swoim wysokim poziomie i wygrała pewnie do 14 pkt. i 18 pkt a całe spotkanie 3:0. MVP meczu została atakująca Emilia Rogowska z drużyny Gotowe na Wszystko.

W czwartym i zarazem ostatnim meczu zagrały drużyny Nieznajome vs DIGI A. Mistrzynie z poprzedniego sezonu przyzwyczaiły nas do tego, że swoje mecze wygrywają szybko i bez straty seta. Tak było i tym razem. Jedynie w 1. secie drużyna DIGI A nawiązała wyrównaną walkę przegrywając seta do 20 pkt. W każdym kolejnym secie coraz bardziej rysowała się przewaga drużyny Nieznajome, które wygrały do 15 pkt a w 3. partii pozwoliły rywalkom ugrać zaledwie 10 pkt. MVP meczu została wybrana przyjmująca Iwona Hardiej-Stępień z drużyny Nieznajome.