Your browser doesn't support canvas!

PODSUMOWANIE 2. LIGI BLS [ 1. KOLEJKA ]

19 października 2018


PODSUMOWANIE 2. LIGI BLS [ 1. KOLEJKA ]

W pierwszym meczu zagrały drużyny Fatality vs TAK WOŁOMIN. W 1. secie obie drużyny były bardzo skoncentrowane. Był to set na rozpoznanie przeciwnika. Gra była bardzo wyrównana. Set kończy się na przewagi wygraną drużyny z Wołomina do 25 pkt. W 2. secie Fatality od początku narzucili swoje warunki gry. Odrzucili rywala od siatki dobrą zagrywką. Drużyna z Wołomina była trochę zaskoczona takim obrotem gry i do końca seta nie byli w stanie nawiązać wyrównanej gry przegrywając seta do 18 pkt. W 3. secie gra bardziej się wyrównała, ale to drużyna Fatality lepiej zagrała końcówkę seta i wygrała do 22 pkt. W 4. secie drużyna z Wołomina próbowała jeszcze nawiązać walkę, ale niestety zabrakło im skuteczności i z każdą minutą tracili nadzieję na wygraną. Drużyna Fatality pewnie wygrała seta do 20 pkt. i całe spotkanie 3:1. MVP meczu został atakujący Kamil Rachwał z drużyny Fatality.

W drugim meczu spotkały się drużyny Och Team vs PTM Fitland Wyszków. Po sezonowej przerwie do ligi powrócił Och Team. Po bojach na innych warszawskich parkietach przyjechali mocno zmotywowani. Jak zawsze pełni energii i zapału przystąpili do rywalizacji. Jednak przeciwnik dość szybko sprowadził ich na ziemię. Widać, że drużyna z Wyszkowa, która debiutuje w naszej lidze prezentuje bardzo dobry poziom i mają w swoim składzie kilku bardzo dobrze wyszkolonych zawodników. Mecz zdecydowanie przebiegał pod ich dyktando. Pewnie wygrane sety odpowiednio do 17 pkt.,14 pkt. i 19 pkt. a całe spotkanie 3:0 pokazują, że będą liczyli się w walce o mistrzostwo 2. ligi BLS. Najlepszym zawodnikiem tego meczu został Artur Szymański z drużyny PTM Fitland Wyszków.

W trzecim meczu zmierzyły się drużyny Ryk Dzika Team vs Św. Anna. Bardzo ciekawy mecz debiutantów w naszej lidze. Początek 1. seta był bardzo wyrównany, ale później dzięki bardzo dobrej zagrywce rozgrywającego na kilku punktowe prowadzenie wyszła drużyna Ryk Dzika Team i nie oddała tej przewagi do końca seta, który kończy się do 18 pkt. W 2. secie role się odwróciły i to drużyna Św. Anny narzucała swoje warunki gry. Niestety końcówka seta należała do Ryk Dzika Team, który wygrywa na przewagi do 24 pkt. To co nie udało się drużynie Św. Anny w 2. secie zrealizowali w 3. partii. Pewnie prowadzili od początku seta aż do samego końca, którego wygrali dość pewnie do 13 pkt. W 4. secie drużyna Św. Anny walczyła o doprowadzenie do dogrywki. Swoją dobrą grą zmusiła przeciwnika do wykorzystania dwóch czasów, ale niestety nie pomogło to w wygraniu tej partii, którą przegrali po raz drugi na przewagi do 24 pkt. i całe spotkanie 3:1. MVP meczu został rozgrywający Piotr Trzciński z drużyny Ryk Dzika Team.

W czwartym meczu rywalizowały drużyny Hawajska vs Copy Zone. Pojedynek debiutantów, chociaż nie do końca bo przypomnę, że drużyna Copy Zone grała już kilka lat temu w naszej lidze i to w najwyższej klasie rozgrywkowej. Teraz w nowym składzie stanęli ponownie do rywalizacji o 1. ligę BLS. Początek 1 . seta był bardzo wyrównany (4:4) ale z biegiem czasu to drużyna Copy Zone zaczęła odjeżdżać rywalowi. Wszystko dzięki świetnej zagrywce rozgrywającego, który od stanu 11:11 stał na polu serwisowym do stanu 11:23 !!! Nawet czas wzięty przez drużynę Hawajska przy stanie 11:15 nie wybił z rytmu zagrywającego. 12 pkt. zdobyte w jednym ustawieniu musiało zrobić wrażenie. Set kończy się pewną wygraną do 13 pkt. W 2. secie już od samego początku na prowadzenie wyszła drużyna Copy Zone prowadząc (6:2, 15:5) aż do końca seta, który kończy się do 12 pkt. W 3. secie drużyna Hawajska wzięła się ostro do odrabiania strat prowadząc (4:2, 8:7). Niestety od połowy seta stan wyrównał się i było 15:15. Od tego momentu to Copy Zone zaczęło zdobywać punkty i przy stanie 15:18 drużyna Hawajska poprosiła o czas. Pomógł on na tyle, że zbliżyli się do przeciwnika na 1 pkt i przy stanie 19:20 to Copy Zone prosi o czas. Końcówka seta była bardzo ciekawa i zacięta, ale to drużyna Copy Zone mogła cieszyć się z wygranej w tym secie do 22 pkt. i w całym meczu 3:0. MVP meczu został rozgrywający Szymon Nosewicz z drużyny Copy Zone.

Oto wszystkie wyniki 2. LIGI BLS [ 1. KOLEJKA ]:

Fatality vs TAK WOŁOMIN 3:1 (25:27, 25:18, 25:22, 25:20)
Och Team vs PTM Fitland Wyszków 0:3 (17:25, 14:25, 19:25)
Ryk Dzika Team vs Św. Anna 3:1 (25:18, 26:24, 13:25, 26:24)
Hawajska vs Copy Zone 0:3 (13:25, 12:25, 22:25)

Komentarze:

Aby dodać komentarz musisz się zalogować.

--------------------------------------------------------------------------