Your browser doesn't support canvas!

PODSUMOWANIE 1. LIGI BLS [ 1. KOLEJKA ]

19 października 2018

W pierwszy meczu zagrały drużyny Fort Royart vs Hot Shots. Zapowiadał się wyrównany mecz, ponieważ obie drużyny w poprzednim sezonie zajęły miejsca odpowiednio 8 i 7. W 1. secie wyraźna przewaga była po stronie Fortu, który dość pewnie wygrał do 16 pkt. W 2. secie gra była już bardziej wyrównana. Drużyna Hot Shots zagrała dużo lepiej i wygrała seta do 20 pkt. W 3. secie toczyła się walka punkt za punkt. Obie drużyny zdawały sobie sprawę z tego jak ważny to może być set dla przebiegu całego spotkania. Końcówka seta należała do Fortu, który wygrał do 23 pkt. Porażka w 3. partii podcięła skrzydła drużynie Hot Shots, która nie była już w stanie nawiązać wyrównanej gry i przegrała seta do 19 pkt i całe spotkanie 1:3. Dla drużyny Fortu był to udany rewanż za poprzedni sezon, w którym to oni przegrali 1:3. Najlepszym zawodnikiem meczu został atakujący Daniel Kosiacki z drużyny Fort Royart.

W drugim meczu spotkały się drużyny Aśnaebaem vs Pig Gym Warszawa. Zwycięzca poprzedniego sezonu drużyna Aśnaebaem zaczęła to spotkanie z dużym osłabieniem bo zaledwie w czwórkę. Niestety drużyna Pig Gym ,która jest beniaminkiem i debiutuje w 1. lidze nie wykorzystała tej sytuacji. Mistrzowska „wspaniała czwórka” pewnie wygrała seta do 18 pkt. W 2. secie mimo, że drużyna Aśnaebaem grała już w piątkę to gra bardziej się wyrównała, ale i tym razem lepsza okazała się drużyna Asnaebaem, która wygrała seta do 23 pkt. W 3. secie obie drużyny zagrały bardzo dobrze, szczególnie Pig Gym , który wygrał seta na przewagi do 26 pkt. przedłużając tym samym swoje szanse na wygraną. Niestety 4. set swoim przebiegiem przypominał 1. set, w którym to drużyna Aśnaebaem pewnie wygrała. Ten set kończy się ich wygraną do 17 pkt. i całe spotkanie 3:1. Dla drużyny Pig Gym Warszawa był to zimny prysznic na głowę. Natomiast drużyna Aśnaebaem pokazała, że mimo liczebnego osłabienia potrafi zagrać bardzo dobrą siatkówkę i trzeba będzie liczyć się z nimi i w tym sezonie. MVP tego meczu został rozgrywający Marek Kaczorowski, który zagrał w tym meczu na nietypowej dla siebie pozycji, a mianowicie przyjmującego.

W trzecim meczu zmierzyły się drużyny BestCan Team vs Leśny Dzbanek. Zapowiadał się ciekawy mecz i tak też było. Śmiało mogę powiedzieć, że był to najlepszy mecz tej kolejki jeżeli chodzi o 1. ligę BLS. 1. seta doskonale rozpoczęła drużyna Leśnego Dzbanka, która po bardzo dobrych zagrywkach rozgrywającego Arka Czecha prowadziła już 6:0 !!! Czas wzięty w tym momencie przez drużynę BestCanu, pozwolił zrobić im przejście. Przewaga Leśnego utrzymywała się i do drugiej przerwy technicznej było 16:11. Przy stanie 22:18 drużyna BestCanu prosi o 2. czas. Kiedy przy stanie 24:21 wydawało się, że set za chwilę zakończy się, stało się coś zaskakującego. Drużyna BestCanu doprowadziła do remisu 24:24. Mało tego, zdołała go jeszcze wygrać na przewagi do 26 pkt. !!! Takiego obrotu sprawy chyba mało kto się spodziewał a na pewno nie zawodnicy Leśnego Dzbanka. 2. set był najbardziej wyrównanym setem w całym meczu. Obie drużyny grały bardzo pewnie. Toczyła się walka punkt za punkt. Końcówkę seta wygrał Leśny do 22 pkt. W 3. secie od początku prowadził Leśny (8:4, 16:10). Przy stanie 19:12 dla Leśnego drużyna BestCanu prosi o czas. Niestety nie zmieniło to obrazu gry i set kończy się do 18 pkt. W 4. secie dość pewnie na prowadzenie wychodzi Leśny (5:1). Drużyna BestCan wzięła czas. Pomógł on na tyle, że doprowadzili do remisu przy stanie 13:13 i utrzymali go do 16:16. W tym momencie Leśny odskakuje na 3 pkt. i przy stanie 19:16 po raz drugi drużyna BestCan prosi o czas. Po przerwie doprowadzili do remisu 19:19 i znowu zaczęło robić się ciekawie. Końcówka seta po raz kolejny należała jednak do Leśnego, który wygrał do 23 pkt. i całe spotkanie 3:1. MVP meczu został atakujący Konrad Chudek z drużyny Leśny Dzbanek.

W czwartym meczu rywalizowały drużyny Dreamers vs Kamyki. Wydawało się, że będzie to wyrównane spotkanie, ale tak nie było. Drużyna Dreamers mimo liczebnego osłabienia (przystąpiła do meczu w 5) narzuciła swoje warunki gry. Pierwsze dwa sety kończą się odpowiednio do 20 pkt. i 18 pkt. W 3. secie toczyła się już bardziej wyrównana gra. Drużyna Kamyki nie zamierzała poddać się bez walki. Pokazali się w tym secie z dobrej strony, niestety nie wystarczyło to aby pokonać drużynę Dreamers i ostatecznie przegrali seta do 22 pkt. i całe spotkanie 0:3. MVP meczu został Piotr Szumski z drużyny Dreamers.